Aktualności

2021-09-28 13:21

Łódzki wagon nagrodzony na targach Trako

W dniach 21-24 września br. w Gdańsku odbyły się 14. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2021. MPK-Łódź zaprezentowało podczas nich wielozadaniowy wagon techniczny, wykonany w Zakładzie Techniki. Pomarańczowy tramwaj zwrócił uwagę uczestników targów i… komisji konkursowej.

Stoisko MPK-Łódź znajdowało się tuż przy głównym wejściu na tereny targowe. Zaprezentowany tam pług odśnieżny widoczny był z daleka i nie sposób było go ominąć podczas zwiedzania ekspozycji targowej. Wóz został zaprezentowany w wersji „letniej”, czyli z zainstalowanym na dachu podestem do prac sieciowych. Specjalny, dodatkowy „zimowy” pantograf, wyposażony w rolkę do smarowania sieci trakcyjnej preparatem odladzającym, umieszczono obok wagonu, aby każdy zainteresowany mógł się zapoznać z jego budową. Obok niego znalazła się zwrotnica klasyczna (łódzka) R50 – jeden z wielu produktów w ofercie Zakładu Torów i Sieci MPK-Łódź.

2021.09_targi_img_4027.jpg
2021.09_targi_img_4038.jpg
2021.09_targi_img_7707.jpg


Pług został zgłoszony do Konkursu Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej o nagrodę im. Prof. Jana Podoskiego i wygrał w kategorii „Tabor szynowy dla komunikacji miejskiej”. W imieniu MPK-Łódź statuetkę odebrał Jakub Gałęski – zastępca Kierownika Zakładu Torów i Sieci, zaangażowany w proces projektowania i montażu tego pojazdu specjalistycznego. Konkurs IGKM utworzony został w celu wyróżnienia i promocji najlepszych wyrobów, innowacyjnych rozwiązań technicznych i nowoczesnych technologii, tych wystawców targowych, których oferta przeznaczona jest dla trakcji elektrycznej w komunikacji miejskiej. Pług, którego montaż ukończono tuż przed targami, będzie można zobaczyć „w akcji” już w najbliższym czasie.